Bu sözleşmedeki bütün madde ve şartları dikkatlice okumanız önemlidir.

. Aşağıda şartlarını okuyacağınız sözleşme, Kozmoz Bilişim Radyo ve Sanat Organizasyonu Tic. Ltd. Şti.‘ne ait (bundan sonra sözleşmede “Radyo Kozmoz” olarak anılacaktır.) http://www.radyokozmoz.com (bundan sonra sözleşmede “radyokozmoz.com” olarak anılacaktır) web sitesini kullanacak olan kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar için hazırlanmış olup, radyokozmoz.com sitesinin kullanımında hangi şartlara uyulması gerektiğini belirtmektedir.

. radyokozmoz.com İstanbul’dan 24/7 müzik yayını yapmakta olan bir internet radyosu ve online içerik üreten müzik haber/blog sitesidir. radyokozmoz.com’da bulunan tüm içerikleri (logo, ikon, işitsel imgeler, yazı, bilgi, yorum, görüş, haber, görüntü, resim, şekil, grafik vb.) başka bir yayın mecrasında (radyokozmoz.com yönetiminin bilgisi haricinde) kullanan kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar aşağıdaki sözleşmede belirtilmiş olan tüm maddeleri kabul etmiş sayılır. Sözleşmede geçecek olan “İçerik” kelimesi; logo, ikon, işitsel imgeler, yazı, bilgi, yorum, görüş, haber, görüntü, resim, şekil, grafik vb. kapsamaktadır.

. radyokozmoz.com sitesine ait tüm içerikler ile ilgili hususlarda ortaya çıkacak karşılıklı anlaşmazlıkların ve sorunların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmış olup, radyokozmoz.com’un uğradığı tüm maddi ve manevi kayıplar sözleşmeye uymayan kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanacaktır.

. Eğer herhangi bir zamanda kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşların aşağıdaki maddelere uymadığını farkeder, görür veya düşünürseniz info@radyokozmoz.com adresine elektronik posta aracılığıyla bilgi verebilirsiniz.

Sözleşme;

1) SİTE KULLANIM KOŞULLARI

Tüm kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar, radyokozmoz.com sitesinde bulunan içerikleri yalnızca aşağıdaki maddelere uymak koşuluyla başka bir yayın mecrasında paylaşabilir.

A) Kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar radyokozmoz.com’da bulunan tüm içerikleri (radyokozmoz.com’a, üçüncü bir kişi veya kuruluşa ait olması farketmeksizin) yalnızca paylaşım kaynağının radyokozmoz.com olduğunu belirterek başka bir yayın mecrasında paylaşabilir. (Örneğin bir kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluş, radyokozmoz.com sitesinde bulunan içeriklerden herhangi birini veya bir kaçını başka bir yerde yayınlamak isterse; “Bu içerik/içerikler radyokozmoz.com sitesinden alınmıştır.” ibaresini eklemesi gerekmektedir. Sosyal ağlarda (Facebook, Twitter, Google+ vb.) paylaşım yapıldığında site bilgisi zaten otomatik olarak eklenmektedir ve ayrıca kaynak belirtmeye gerek yoktur.

B) radyokozmoz.com’da yayınlanan içerikleri başka mecralarda yayınlayan hiçbir kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluş radyokozmoz.com site yönetiminin izni olmaksızın değişiklik yapamaz.

C) radyokozmoz.com’da yayınlanan içerikler, hiçbir kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluş tarafından ticari amaçla kullanılamaz.

2) SİTE KULLANIM KOŞULLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ

A) radyokozmoz.com’un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu sözleşmenin tüm maddelerini değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı vardır.

B) Her daim “http://www.radyokozmoz.com/kullanim-sartlari/” sayfasında mevcut bulunan veya güncellenmiş versiyon esas alınacaktır. Sözleşme ihlali durumunda kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluş “http://www.radyokozmoz.com/kullanim-sartlari/” adresinde bulunan güncel versiyonun esas alınacağını kabul eder.

3) HAK VE SORUMLULUKLAR

A) radyokozmoz.com sitesi sürekli güncellenmektedir. Site içeriğinde yer alan tüm içerik, yazı, düşünce, yorum ve fikirler Radyo Kozmoz yazar ekibi tarafından yazılmış olup, içeriklerin biri veya bir kaçı başka mecralardan alındığı taktirde kaynak belirtilmektedir.

B) radyokozmoz.com sitesinde kaynak gösterilerek kullanılan içeriklerin telif haklarından, yerleştirme (embed) kodu ile siteye çekilen içeriklerden ve radyokozmoz.com’daki içeriklerin başka mecralarda değiştirilerek kullanılması (radyokozmoz.com’un kaynak olarak belirtilmiş olması farketmeksizin) durumunda oluşacak telif hakları ihlali durumlardan Radyo Kozmoz sorumlu tutulamaz.

4) SİTE KULLANICISI SORUMLULUKLARI

A) Hiçbir kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluş radyokozmoz.com sitesinde bulunan içerik, yazı veya görsel’in kullanıcılara ayrılan yorum bölümlerine reklam, küfür ve hakaret, aşağılayıcı cümle, dini ve siyasi görüş içeren yorum, düşünce veya yazılar yazamaz.

B) Başka kullanıcılar tarafından Radyo Kozmoz konu alınarak yapılan tüm yorum, düşünce, yazı veya içerikte başka bir kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşun reklamı yapılamaz. Aksi taktirde; YTTK’nın 55inci maddesinde bulunan “haksız rekabet halleri” esas alınacaktır.

5) SON BULMA

Bu anlaşma, Radyo Kozmoz tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, site alanlarına erişme yetkiniz artık yoktur ve radyokozmoz.com’un herhangi bir alanından bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların sınırlanması devam edecektir.

6) EK MADDELER

. Tüm kişi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar radyokozmoz.com sitesine girmeden önce bu sözleşmenin tamamını okuduklarını, başlıklar ve maddeler halinde belirtilen tüm şartlara uyacaklarını, kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

. radyokozmoz.com sitesinin domain ve web hosting servis sağlayıcısı “İsim Tescil (http://www.isimtescil.net)”dir.