İzlandalı post-rock grubu Sigur Ros‘un Nisan ayında Los Angeles Filarmoni Orkestrası‘yla birlikte verdiği konserin tamamı yayınlandı.

Nisan ayında, Walt Disney Concert Hall‘da gerçekleşen ve iki saatti aşkın süren bu muhteşem konser, müzikseverler tarafından ilgiyle dinlenmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Canlı olarak da yayınlanan konser, bu kez yeni bir kurgu ve mix ile tekrar karşımızda.

Konserin ilk bölümünde Sigur Ros‘a eşlik eden Los Angeles Filarmoni Orkestrası‘nın yanısıra, David Lang, Missy Mazzoli, Anna Meredith, Daniel Bjarnason, Dan Deacon gibi önemli aranjörler de orkestrada konuk sanatçı olarak yer almış, konserin ikinci yarısında ise Sigur Ros‘un solo olarak gerçekleştirdiği muhteşem performansı dinlemiştik.

Bu performansı kaçıranlar için de, geçtiğimiz gün konserin yeniden mixlenmiş ve kurgulanmış hali Pitchfork‘un Youtube hesabı üzerinden müzikseverler ile buluşturuldu. Sigur Ros ve Los Angeles Filarmoni Orktestrası‘nın büyüleyici performansını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilir, oturduğunuz yerden bu eşsiz performansı deneyimleyebilirsiniz.

Sigur Rós live from the Walt Disney Concert Hall | Full Set (New Mix)