Amerikalı alternatif müzik grubu The Hundred in the Hands 15 Haziran’da synth pop, post-punk ve dream pop ile harmanlanan üçüncü stüdyo albümleri Love in the Black Stack‘i yayınladı.

Brooklynli grup The Hundred in the Hands‘in ortaya çıkışının temelinde yaratıcılarının aşk hikayeleri yatıyor, dinleyicinin kulaklarını dolduran soft vokali ile Eleanore Everdell ve gitar ile perküsyonda ön plana çıkan Jason Friedman‘ın 2007’de tanışıp aşık olmalarının ardından kurdukları grubun isminin arka planında ise Amerika’nın batısı Wyoming’de 1866’da gerçekleştirilen ve yüz savaşçının ölmesine sebep olan Fetterman Katliamı yer alıyor.

Müzik kariyerlerine 2010’da piyasaya sürdükleri Dressed in Dresden isimli EP ile başlayan The Hundred in the Hands, aynı yıl içinde This Dessert, Pigeons, Commotion gibi EP’ler çıkarmasının yanında kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini de yayımlayarak 2010 yılını oldukça verimli bir şekilde sonlandırmışlardır. Şimdiye kadar bir dünya turnesine de çıkmış olan grubun sesini ardı arkası kesilmeyen kayıtları ile duyurduğu 2012 yılında ise, Keep It Low ve Come With Me isimli iki EP ile ikinci stüdyo albümleri Red Night dinleyicisi ile buluşmuştur.

İkilinin kendi bağımsız kayıt şirketleri New Ancestors ile piyasaya sürdükleri üçüncü LP’leri Love in the Black Stack dinleyicisine birbirinden derin, hareket dolu ve zengin on bir parça sunuyor. Everdell ve Friedman, son albümlerinin hazırlıklarına 90’ların sonunda kaydedilen kasetler, demolar, ses kayıtları, ortam sesleri gibi geçmişte kalıp da unutulduğu düşünülen tozlu seslere yeniden kendilerini duyurma fırsatı sunarak başlamış, albümün yapımcıları olan Vito Roccoforte ve Gabriel Andrizzi‘nin düzenleme ve perküsyonda kendi yeteneklerini de dahil etmeleri ile albüm daha da renklenmiştir.

Brooklynli The Hundred in the Hands‘in dopdolu üçüncü stüdyo albümleri Love in the Black Stack‘i buradan satın alabilir, aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

The Hundred in the Hands – Love in the Black Stack